У результаті найбільшої за історію атомної енергетики аварії 26 квітня 1989 р. на 4-му блоці ЧАЕС було повністю зруйновано активну зону реактора та пошкоджено більшість несучих конструкцій реакторної частини енергоблока, знищено бар’єри та системи безпеки, які захищали довкілля від радіонуклідів, що містяться в опроміненому паливі.

Комплекс заходів із ліквідації наслідків аварії охоплював роботи від дезактивації, відселення із забруднених територій, медичних обстежень до модернізації реакторів типу РВПК, аналогічних чорнобильському. Однак, до сьогодні найбільш серйозним та довговічним спадком 1986 року є об’єкт «Укриття».

У відповідності до Меморандуму про взаємо порозуміння між країнами Великої сімки, Комісією Європейського Співтовариства та Урядом України про закриття ЧАЕС був заснований спеціальний фонд – Чорнобильський фонд «Укриття». Він призначений для надання допомоги Україні в перетворені існуючого «саркофага» на безпечну та екологічну стабільну систему шляхом реалізації Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття».

Реалізація в повному обсязі завдань Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття» стане реальним кроком на шляху до екологічної безпеки України та світу.

26 квітня 2006 року в місті Комсомольську на площі біля Палацу культури і творчості відбувся мітинг-реквієм 20-ти річчя трагедії на Чорнобильській АЕС. 345 комсомольчан були призвані на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС в перші ж дні трагедії. На сьогодні з них 321 чоловік проживає в м. Комсомольську.

Зі словами подяки та пошани цим людям виступив міський голова О.П. Попов, голова організації «Союз Чорнобильців» Луцій А.С., заступник генерального директора Позивай А.Г., секретар міської ради Карпець Н.Р., отець Георгій, та представник Парламенту дітей Олефір Дар’я. На мітингу біли присутні педагогічні, батьківські та учнівські колективи всіх НВЗ міста, представники підприємств та організацій.

В рамках реалізації молодіжного проекту гімназії ім.. В.О. Нижниченка було виготовлено 2 тис. наклейок до 20-річчя трагедії на ЧАЕС та роздано всім учасникам мітингу.

Мітинг було завершено ходою зі свічками та покладанням квітів до пам’ятного знаку

Подробиці на сайті Молодіжного депутатського клубу http://www.ydc.com.ua

 

Created by WEB-DSL Вся iнформацiя належить Комсомольському МiськВиконкому.   2004-2006