Тренінг для дітей з особливими потребами.

 

     27 травня відбувся черговий тренінг для дітей з особливими потребами в рамках молодіжного проекту «Школа реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями». Тренінг складався з 2-х частин: безпосередньо тренінг «Спілкуємося та діємо» та практичні заняття з іпотерапії на базі КСК «Жокей».

        Тренери О. Васильченко та Н. Мартинович на протязі п’яти місяців спілкуються з дітьми, створюють команду, навчають бути впевненими в собі, відчувати комфортно в будь-якому колективі. Тренери разом з дітьми та молоддю з Дитячої ради та Молодіжного депутатського клубу приймають участь у практичних заняттях на конефермі, переймають  прийоми іпотерапії у інструктора К. Нощенко  та лікаря-невролого І.О. Єни.

      Проект набуває популярності серед батьків, діти яких мають вади у фізичному здоров’ї та самі приймають участь у тренінгах.

     Маємо надію, що цей проект принесе дітям покращення їх здоров’я.

 

 

 

         

 

 

«Люби, пам’ятай, живи!» 

Під такою назвою 17-19 травня в м. Комсомольську серед підлітків та молоді проводилася акція, присвячена проблемам поширення ВІЛ/СНІД в Україні.  В рамках молодіжного проекту «Молодь за здоровий спосіб життя», який фінансується з міського бюджету, члени Молодіжного депутатського клубу розробили дизайн наклейок та виготовили 4 000 екземплярів для учнів 7-11 класів шкіл міста та для студентів політехнічного технікуму та професійних ліцеїв (наклейка розміщена на сайті). Також за тим же дизайном виготовили 2 000 листівок для проведення вуличної акції.

Завдяки допомозі громадської організації "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" окрім наклейок для учнів та студентів, а також для  листівок для пересічних комсомольчан для вуличної акції вищевказана організація надала інформаційні буклети щодо проблем ВІЛ/СНІДу.

Члени Дитячої ради та парламенту дітей м. Комсомольська вийшли на вулицю з інформаційною акцією та спілкувалися з перехожими щодо піднятої проблеми, адже привід до цього був вагомий: 21 травня (тобто 3-я неділя травня) відзначається у світі як Міжнародний день пам’яті померлих від СНІДу.  Всього у вуличній акції діти та підлітки роздали 2 000 листівок та бл. 800 буклетів з точною та корисною інформацією. Громадяни, не залежно від віку, цікавилися та прохали надати ці буклети для власного користування та для дітей та онуків.

В рамках акції на місцевому телебаченні демонстрували спеціальний репортаж щодо проблеми ВІЛ/СНІДу у нашому місті, регіоні та в Україні в цілому.

 

 

«Крутий відпочинок для звичайних дітей»

З 29 квітня по 2 травня 2006 року в рамках молодіжного проекту «Крутий відпочинок для звичайних дітей», туристично-краєзнавчий гурток «Пілігрим» ЗОШ № 2 мандрував стежками рідної Полтавщини. У поході брали участь 9 дітей та 3 дорослих. Керівник походу – Слівін Іван Володимирович.

Активна частина маршруту (40 км) пролягла від Полтави через села Кротенки, Ступки, Ворони, Підварівка, Михайлівна аж до Диканьки.

Похід був випробуванням фізичних, моральних сил учасників, реалізацією набутих туристичних вмінь та навичок. Мав він також пізнавальну цінність. Маршрут розпочався з поля Полтавської битви. Діти почули цікаву розповідь про неї та на власні очі побачили видатне історичне місце Полтавщини. Мали змогу пройти місцями боїв та відчути подих минулого.

Найцікавішим природним об’єктом походу був Парасоцький ліс на околицях с. Михайлівна Диканського району. Це унікальний масив широколистяного лісу, відомий як реліктовий центр Лівобережного лісостепу, розташований на правому березі річки Ворскла у її середній течії. Клен, липа, граб, дуб, ясен – це ті породи дерев, що зростають у лісі. Основа деревостану – дуби віком 80-90 років, є ділянки навіть із 200-річними дубами. У Парасоцькому лісі виявлені старі граби віком до 200 років, що свідчить про корінність цього лісу. Учасники походу викопали у цьому лісі 2 саджанці грабу гладкоствольного та посадили їх коло своєї школи. Біля школи вже ростуть з липня 2005 року 2 ялинки та 2 буки, привезені з карпатської полонини Драгобрат.

Під час туристичної подорожі, зупинившись на ночівлю біля Ворскли, розчищали струмочки, що впадають у річку, даючи прохід мальку риби.

         Туристична  подорож вдалася, залишивши незабутні враження у її учасників. До речі, у цьому поході свої туристичні навички випробували члени Дитячого парламенту міста Вербецька Людмила та Тихонова Тамара.

Велика подяка міській владі, зокрема Тетяні Володимирівні Оробченко, за допомогу у реалізації молодіжного проекту.

 

 

 

Міжнародний молодіжний екологічний форум в м. Славутичі, Київської області.

В рамках підготовки до Міжнародних молодіжних муніципальних слухань-2006 делегація Молодіжного депутатського клубу у складі Оксани Знахарєвої, Світлани Стецької та Володимира Шемарова взяли участь у Міжнародному молодіжному екологічному форумі в м. Славутичі, Київської області. Участь у роботі комітету приймали і наші партнери з Фундації «Україна-США» Л. Дудник та Р. Масненький, а також спеціалісти із США, які приїхали у м. Славутич, щоб прийняти участь у Міжнародному молодіжному екологічному форумі. Модератором робочого комітету «Проблеми екології та виховання екологічної культури молоді»  був Павло Горінов з м. Одеси та показав високий клас роботи в групі.

Участь у екологічному форумі стала можливою за фінансової та організаційної підтримки партнерів МММС-2006 – Фундації «Україна-США» та особисто пані Дудник, яка постійно підтримує молодіжні ініціативи та ініціативи молодих лідерів.

Господарі форуму – мер м. Славутич пан Удовиченко приділив максимум уваги молодіжній делегації та підтвердив партнерство міста у проекті «Міжнародні молодіжні муніципальні слухання-2006». Гостинними були і колеги з відділу у справах сім»ї та молоді та організатори форуму.

Місто Комсомольськ був достойно представлений на Міжнародному екологічному форумі. О. Знахарєва мала змогу на протязі 45 хв. презентувати учасникам форуму модель розвитку молодіжної політики в м. Комсомольську, закликала молодь з інших міст приймати участь в міжнародному проекті МММС-2006, надала повну інформацію про молодіжні ініціативи в м. Комсомольську.

Делегація Молодіжного депутатського клубу відвідала м. Прип’ять та мала змогу на власні очі побачити масштаби катастрофи на Чорнобильській АС.

Спілкування з професіоналами в області захисту навколишнього середовища, а це були відомі в Україні на в світі знавці, додали молодим комсомольчанам знань щодо проблем у збереженні довкілля. А знайомство з молодіжними лідерами з інших міст України додасть нових партнерських зв’язків для м. Комсомольська.

 

Іпотерапія в дії.

13 травня в рамках молодіжного проекту відбувся черговий тренінг для дітей з особливими потребами, який складався з 2-х частин. Перша частина «Спілкуємось та діємо», а друга частина – заняття іпотерапією на базі кінноспортивного клубу «Жокей». В трені зі приймають участь підлітки та молодь з особливими потребами та представники Дитячої ради та Молодіжного депутатського клубу. Тренінг проводила педагог-тренер Світлана Ткаченко, а заняття іпотерапією – голова КСК «Жокей» Ігор Єна та інструктор Нощенко Катерина.

Спілкування дітей та молоді як тих, хто потребує допомоги, так і здорових дітей, - приносить позитивний результат: девіз «Всі різні-всі рівні» впроваджується завдяки реалізації молодіжного проекту «Школа реабілітації дітей з особливими потребами». Запрошуємо всіх до співпраці та партнерства задля допомоги підліткам та молоді, які за станом здоров’я мають проблеми у спілкуванні та участі у громадському житті 

 

Подробиці на сайті Молодіжного депутатського клубу http://www.ydc.com.ua

Created by WEB-DSL Вся iнформацiя належить Комсомольському МiськВиконкому.   2004-2006