Звіт про реалізацію проекту  “Профорієнтація молоді, як фактор

самореалізації  особистості та потреб розвитку громади”

в  м. Комсомольську  08. 04. 2006 р.

Реалізація  проекту включала науково-методичну розробку проблеми профорієнтації молоді на робітничі професії, а також проведення  08. 04. 2006 р. комплексу профорієнтаційних заходів по самовизначенню учнів 7-х класів середніх шкіл №1, №2, №4, №6, а також  гімназії  та навчально-виховного комплексу

В кожному із зазначених навчальних закладів були виділені по одному з 7-х класів, з якими на базі Комсомольського професійного будівельного ліцею мною були проведені професіографічні уроки.

Кожен професіографічний урок складався з трьох частин, які визначали основні складові успішного вибору професії: “Хочу”, “Можу”, “Треба”

Аналіз результатів соціологічного анкетування 142 учнів 7-х класів з кожної із шести шкіл показав наступне :

1) Професійні наміри респондентів щодо продовження навчання відрізняються за статтю. Серед хлопців всіх шкіл 78% респондентів мають наміри продовжити вчитись, 11% працювати і 11% не визначились. Серед дівчат всіх шкіл 87% продовжать вчитись, 5% працювати і 11% не визначились.

В розрізі опитаних з різних шкіл виявилось, що в найбільше професійно невизначених хлопців в навчально-виховному комплексі 30%, в гімназії не визначились 25% хлопців, а в середній школі № 6 13% хлопців. Жоден учень з середньої школи № 6 навчатись в ПТУ намірів не виявив.

Лише в середніх школах № 1 та № 4 професійно визначились і хлопці і дівчата. Слід відмітити, що професійна орієнтація хлопців в цих школах спрямована на виробництво. Навпаки, 100% дівчат з школи № 1 і всі опитані хлопці з школи № 2 мають наміри навчатись, а не працювати

2) У вищих навчальних закладах мають наміри навчатись 66,2% дівчат і 33,8% хлопців – учнів 7-х класів.

Серед спеціальностей дівчат переважають : дизайнер, стиліст-візажист, вчитель, журналіст, вихователь, фармацевт, лікар.

Серед спеціальностей хлопців переважають : програміст, юрист, бізнесмен, інженер, менеджер

3) Робітничі професії в ПТУ мають наміри здобувати 56,3% хлопців і 43,7% дівчат. Навчання в ПТУ вибрали учні-хлопці з середніх шкіл № 1 (5 уч.), № 2 (3уч.), № 4 (1 уч.). Навчання в ПТУ вибрали учні-дівчата з гімназії (4 уч.) і НВК (3 уч.).

Серед робітничих професій хлопців переважають : водій-інструктор, електрогазозварник, тесляр, слюсар, столяр, водій-таксист.

Серед робітничих професій дівчат переважають : швачка, перукар,розкрійник, продавець, кухар, секретар

 

 

 

 

 

 

«Твоє майбутнє, Комсомольськ!»

Під такою назвою 7-й рік поспіль громада м. Комсомольська відзначає талановитих та обдарованих дітей в галузі освіти, культури та спорту, переможців олімпіад, змагань, конкурсів обласного державного та міжнародного рівнів. За сім років проведення урочистої церемонії нагородження дітей та підлітків, віком до 18-ти років, стало справжнім міським святом, визнанням їх заслуг та для самих переможців, вчителів, викладачів та тренерів.

З особливою гордістю спостерігають батьки за доньками та синами, яким вручає міський голова Олександр Павлович Попов грошову премію, сертифікат учасника та Подяку батькам, бо сьогодні їх діти відзначені в числі тих, хто здобув перемогу серед рівних тобі та приніс славу і честь своїй сім’ї, навчальному закладу та місту Комсомольську.

Сім років тому в 1-й церемонії «Твоє майбутнє, Комсомольськ» приймали участь всього 9-ть учасників; сьогодні ж на сцену Палацу культури та творчості піднялися 226 переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад, конкурсів та змагань!! Місту Комсомольську є чим пишатися, є потужний потенціал творчої та обдарованої молоді.

За традицією урочисту церемонію нагородження проводить міський голова Олександр Попов, який одним з найважливіших стратегічних напрямків розвитку м. Комсомольська вважає підтримку молодіжної політики та обдарованих підлітків та молоді, зокрема. Автором та координатором проекту «Твоє майбутнє, Комсомольськ» на протязі семи років є завідуюча відділом у справах сім’ї та молоді Тетяна Оробченко.

Святковим подарунком присутнім були художні привітання творчих колективів м. Комсомольська.

Подробиці на сайті Молодіжного депутатського клубу http://www.ydc.com.ua

 

Created by WEB-DSL Вся iнформацiя належить Комсомольському МiськВиконкому.   2004-2006