Виросло під сонцем

Світлим, променистим,

На пісках сипучих,

Над сивим Дніпром.

Здравствуй, Комсомольську,

Любе моє місто!

Я тобі вклоняюсь

До Землі чолом.

 

Микола Ночовний

Дивно, історія раніше ніби-то навмисно обходилаці місця стороною. Зовсім поряд, але не тут була Полтавська битва. А черезстоліття під вітами старих каштанів, у сусідньому Лубенському повіті сумувалаАнна Керн, оспівана великим поетом. З”їздили навколишні шляхи Гоголь і Шевченко.Все відбувалося поряд, але не тут. Тут не було нічого: тільки пісок тадніпровські плавні. Багато чого вони можуть розповісти намсьогодні.

 

 

АРХЕОЛОГІЯ

Жителям Комсомольська пощастило жити у такому мальовничому, багатому наісторичні події краї. Саме тут за результатами досліджень вчених формувалася в4-3 тис. до н.е. індо-європейська культурно-історична спільнота; проходилиторгівельні шляхи;починаючи від добибронзового віку, скіфських часів до Київської Русі, формувалася українськанація.

Недалеко від Комсомольська знаходяться видатніпам’ятки прадавньої історії України - Дереївське енеолітичне поселення;Компаніївський могильник 3-4 ст. н.е; курганна група із трьох насипів „Трибрати”, кургани «Цегельня», «Зозулина могила», «Стогніївська могила», «Шведськамогила», «Могила Стовбувата».

Саме тут залишили свої сліди всі племена, якіпроживали на цій місцевості у 1-4 столітті н.е.: скіфи, сармати, готи, шумери,ранні слов”яни.

Найдавніше поховання –кочівників-датується 41-42століттям тому назад.

 Скарби нашої землі, що зберігає всобі корені стародавніх цивілізацій, неодноразово досліджували відомі археологи старшого покоління-І.Ляпушкін, Є. Махно, Д.Телегін; сучасні дослідники - Ю.Шилов, Л.Лугова,О.Супруненко, Ю.Башкатов.(фото)

 

ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА

З Дніпром місто пов'язано не тільки назвою ісвоїм місце розташуванням. Комсомольськ - місто-пам”ятник. Він побудований намісці жорстоких боїв. Серед піщаних курганів і Дніпровських плавнів в рокиВеликої Вітчизняної війни ішли в безсмертя бійці 252-ої та 299-ої ХарьковськоїСтрілецької Дивізії.

В 1967 році за рішенням Комсомольської селищноїРади в місті споруджено пам”ятниквоїнам-визволителям біля підніжжя якого було запалено „вічнийвогонь”.

 Від тих,хто залишився живим, хто став спадкоємцем великої слави батьків в знак подякизагиблим, тут, де восени 1943 року проходила битва під час форсування Дніпрачастинами Радянської Армії, де об мужність і відвагу воїнів розбився валфашистських атак піднявся над Дніпром Курган Слави, виріс обеліск.

Спокійні, тихі хвилі Дніпра. Промені осінньогосонця відблискують в них, як у кришталевому дзеркалі. Могутня ріка ласкавоомиває берега островів, серед яких виділяється один острів-ВеликийКрячок.

Ізпокоління в покоління, як легенду, передають комсомольчани розповідь про героїв„Долини Мужності”, радянських воїнів, які в 1941-1943 роках вели жорстокі бої зфашистськими загарбниками.(фото)

11 жовтня 1974 року до 30-річчя визволеняУкраїни від фашистських загарбників тут був урочисто відкритий обеліск Славирадянським воїнам, які загинули під час форсування Дніпра.

Тихо шумить Дніпро, неначе боїться потурбуватисон і вічний спокій воїнів, загиблих в боях за Батьківщину. Але в пам”ятілюдській вони будуть жити вічно:

Зажурись на хвилинку, сучасник,

Над могилою тих, хто поліг,

Нахилися в скорботі недремній,

Намогилу гвоздик поклади.

Боу щасті твоєму земному

Прометеїв криваві сліди.

 

 

ДОСЛІДЖЕННЯ

Початок дослідженняКременчуцької магнітної аномалії видатним ученим магнітологом П.Я.Армащевськимта дослідником природничих наук В.І.Вернадським відносяться до другої половини19 століття (1882 рік).

Більше ста років назад дослідниками Полтавськогокраю були відмічені численні магнітні аномалії, одна з яких, за словамиакадеміка В.І.Вернадського, відрізнялася особливою інтенсивністю.

Неподалік від Кременчука в сипучих пісках ДніпровськогоЛівобережжя незадовго до початку Великої Вітчизняної війни, у 1928 році,ленінградський геофізик Андрій Олександрович Строна знайшов безцінний скарб.Багатокілометровий підземний кряж ховав у собі запаси залізної руди на сотніроків.Так була відкрита Кременчуцька магнітна аномалія, яка складалася з десятиродовищ залізистих кварцитів та багатих залізних руд.

Через 25 років, в середині 50-хроків минулого століття, доктор мінерально-геологічних наук М.Н.Доброхотов,поєднавши результати багаторічних досліджень, прийшов до висновку продоцільністьпромислової розробкиродовищ.

Набазі перших двух родовищ- Горішніплавнінського та Лавриківського - в 1961 році розпочато будівництвопервістка гірничо-видобувноїпромисловості в Полтавській області – Дніпровського ( з 1981 року-Полтавського)гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК).

 

 

ПЕРШОПРОХІДНИКИ

6 січня 1961 року газета„Комсомольская правда” на першій полосі помістила статтю про будівництво гігантачорної металургії країни і на його базі-нового міста. Увагу юнаків та дівчат,прагнучих до романтики, не міг залишити байдужими заклик зі сторінок газети:„Есть город Комсомольск-на Амуре, будет город Комсомольск-на-Днепре». Післяпублікації статті першопрохідники почали називати селище, яке будувалося, Комсомольськ-на-Дніпрі. А на будову з усієїкраїни тут же потяглися люди.

Багато першопрохідників, які приїхали на будовув перші дні її існування, в свої спогадах підкреслювали, що саме ця стаття сталавирішальною в їх подальшому життєвому шляху. На новобудову в полтавські степиїхали з усіх кінців країни і молодь, з комсомольськими путівками в руках ікомсомольським вогником в серцях, і люди старшого віку, але основна массамолодих будівельників прибувала організованими загонами.

12-24 січня 1961 року на станцію Редути прибули перші загони полтавчан,чисельністю 50 чоловік, 28 січня-49 комсомольців з Дніпропетровська, на початкулютого-групи київлян і львів’ян.

Будівництво гірничо-збагачувального комбінатубуло оголошено ударною комсомольською будовою. Морозного січневого дня 1961 рокув центрі майбутнього селища, віддаючи данину подвигові комсомольців на Амурі,встановили щит з написом: „Тут буде споруджено містоКомсомольськ-на-Дніпрі”.

В акуратних наметах першопрохідники жили навесні1961 року. Прокладали під'їздні шляхидо будівельного майданчика. Споруджувалибудинки. Під фундамент найпершого будинку муляри бригади Івана Забоборовазаклали символічного листа до прийдешних поколінь, закликаючи зміцнюватитрадиції спадкоємців

Зростало місто, з'являлися нові мікрорайони, аразом з ними, і нові вулиці. Одна з них присвячена гірникам, які прокладали шляхдо підземної кладової багатющих покладів залізної руди. Назваіншої–Космонавтів– присвячувалась радянським космонавтам–першопрохідникамкосмосу. Одну з магістралей, що вела до корпусів комбінату, спершу назвалиФабричною, а потім перейменували у вулицю Строни. Так комсомольчани увічнилипам'ять видатного ленінградського геофізика, першовідкривача Кременчуцькоїмагнітної аномалії АндріяОлександровичаСтрони.

Перша ж вулиця була названа на честь молоді, щозводила Комсомольськ, Молодіжною. Згодом на карті міста з'явились вулиці Миру,Добровольського, Конституції, Леніна.

Взагалі Комсомольськ багато чим радує, чи йпросто дивує. Мабуть, інакше і бути не може, адже в спорудженні його бралиучасть представники 180міст країни, які прагнули віддати молодому містунайкраще зі свого досвіду, залишити після себе добрупам'ять.

Комсомольськ– місто багатонаціональне. Лише вперіод пуску комбінату на ньому працювали робітники 38національностей інародностей. І всіх їх об'єднувала мрія– побудувати місто, де б люди будь-якоїнаціональності жили єдиною сім'єю, поважаючи традиції і звичаї кожного.

  

У 1962 році-в ньому налічується 500 жителів, у2004-51,9 тис.чол.

З 21 грудня 1961 року майбутнє місто позначалосяяк станція міського типу. 15 січня 1962 року селище передане у підпорядкуванняКременчуцької міськради. У 1972 році Комсомольськ стає містом районного підпорядкування. З 1977року-обласного.

 

 

СЬОГОДЕННЯ

Сьогодні Комсомольськ виникає перед очима якбагатопалубний корабель у відкритому морі: без передмість, які є у великихмістах, навіть, без будь-яких невеличких будиночків. Відразу багатоповерхові,світлі жилі квартали з одного боку і масивні споруди гірничо-збагачувальногокомбінату з іншого.

Під”їзджаючи до міста, погляд зупиняється наарці зі словами :”Любіть своє місто! Бережіть його красу!” Слова , вкарбовані нагаслі, - це відповідальність кожного і перед собою, і перед містом, і передтими, хто поруч, і хто буде після нас. То ж якими ми повинні бути сьогодні, щобне зігнутися, не підмінити одні цінності іншими.

 

 

ПГЗК

Майбутнє Комсомольська, добробут його мешканців,як і раніше, нерозривно пов”язані ізблагополуччям родоначальника міста-Полтавського гірничо-збагачувальногокомбінату

Стоит величаво, сверкаяогнями,

Прекрасный вечерней порой комбинат

И,будто, река из большого металла,

Звучит он в сердцах, как победный набат

В історію нашого краю Комсомольськ назавждиввійшов як місто гірників. Бо саме полтавській магнітці ми завдячуємонародженням нашого міста.

В2005 році Відкрите Акціонерне Товариство Полтавський гірничо-збагачувальнийкомбінат відмітив своє 35-річчя. Аналізуючи пройдений шлях, можна з упевненістюсказати, що комбінат досяг значних успіхів як в виробничо-технічному так і всоціально-економічному розвитку.

Зароки роботи комбінату створений найбільший в Європі та найбільший в світі кар”єр, з якого видобуто близько 600 млн. кубічних метріввскришних порідіблизько 750 млн. тонн залізної руди.

В2004 році глибина кар”єру вже досягла 300 метрів,а по своїм геометричнимрозмірам по поверхні ( 6 км-довжина, 2,1 км-ширина) кар”єр- один із найбільшихна Україні.

Першовідкривачі, які починали розробляти кар”єр в 60-их роках минулогостоліття можуть тільки позаздрити тій техніці, яка зараз використовується вкар”єрі: величезні сучасні автосамосвали і бульдозери, екскаватори ідробильно-конвейєрний комплекс. Гірники комбінату сміливо застосовують новіпрогресивні технології ведення гірничихта буровибухових робіт.

Накомбінаті проведена масштабна реконструкція дробильної фабрики, модернізованатехнологія збагачення, активно ведеться технічне переозброєння фабрикиобгрудкування. Вивчення світового досвіду і постійні контакти технічнихспеціалістів комбінату зі службами підприємств-споживачів дозволили комбінатузробити величезний крок до досягнення світових стандартів в гірничоруднійгалузі.

Продукція комбінату надходить партнерам з Австрії, Італії, Болгарії,Румунії,Словаччини, Сербії, Чехії, Польщі, Китаю.

Завесь час існування комбінату було видобуто 198, 6 млн.тонн обкотишів; 314, 3млн.тонн концентрату, видобуто 755,7 млн. тонн руди.

Результатом визнання комбінату є 9 міжнародних нагород в областікорпоративного іміджу та якості.

Сьогодні комбінат- одне з кращих гірничо-рудних підприємств України, звисоким рівнем механізації і автоматизації.

В2002 році на ВАТ ПГЗК вперше в Україні та СНД побудований і введений вексплуатацію участок флотаційної доводки залізорудного концентрату, на якому заприкладом американських підприємств фізичне збагачування руди скомбіновано зхімічними методами. За допомогою участка флотації концентрат випускається іззмістом заліза до 67 %; підвищується якість залізоруднихобкотишів.

З 1998 року ВАТ ПГЗК очолює головаправління-генеральний директор-Бадагов ВолодимирФедорович.

Укомбіната славна історія, визнанні успіхи, міцний і злагоджений трудовийколектив, який вирішує завдання любої складності.

Комбінат успішно пережив труднощі перехідного періоду,керівництво Акціонерного Товариства приймало вірні і виважені рішення внепростих умовах , що дозволило зайняти пристойне місце в гірничо-збагачувальнійгалузі України, твердо закріпитися на внутрішньому і зовнішньому ринкахзалізорудної сировини. Комбінат з оптимізмом дивиться в майбутнє і готовий донових звершень.

Незупиняючись на досягнутому, колектив комбінату працює над реалізацією новихпланів. Починається освоєння нового, третього, родовища залізної руди.

Накомбінаті відбувається зміна поколінь .І діти тих, хто освоював перші потужностів далеких вже 70-их роках , гідно продовжують справу своїхбатьків.

Комбінат живе і динамічно розвивається, і в подальшому буде йти в ногу зчасом.

 

 

 

ОСВІТА

У місті Комсомольську створенамережа закладів освіти, яка здатна задовольнити конституційне право громадян наосвіту в різних формах та всі їхні освітні запити.

Функціонують 9 дошкільнихнавчальних закладів.

Освітні послуги в місті надаютьзагальноосвітні школи І-ІІІ ступенів: № 1, з поглибленим вивчення економіки таправа, № 2, з поглибленим вивченням математики, № 4 , з поглибленим вивченняманглійської мови, № 6; гімназія ім. В.О. Нижниченко, Навчально-виховний комплексім. Л.І. Бугаєвської, Дмитрівський Навчально-виховний комплекс,навчально-виховний центр, приватний навчальний заклад "Феміна"

Закінчили школу з Золотоюмедаллю 183 учні, зі Срібною медаллю 51 учень.

Набазі загальноосвітніхнавчальних закладів працюють творчі об'єднання за інтересами. У місті дієміжшкільний навчально-виробничий комбінат, мережа позашкільних закладів: ДитячаЮнацька Спортивна Школа № 2, Центр Дитячої та Юнацької Творчості.

Після закінчення школи випускникиможуть продовжити своє навчання в політехнічному технікумі, професійномубудівельному чи гірничому ліцеях, які готують майбутніх працівників дляпідприємств нашого міста.

Всю цю роботу в навчальних закладахочолюють 796 педагогічних працівників. Педагогічні колективи навчальних закладівміста створюють всі необхідні умови для творчого розвитку та самоутвердженнякожної дитини.

  

КУЛЬТУРА

Велика увага приділяєтьсягармонійному розвитку особистості. В місті побудований палац культури і техніки,де багато жителів міста можуть розкрити свої таланти. Творчі колективи палацукультури неодноразово ставали переможцями і лауреатами різних фестивалів іконкурсів. Із 15 колективів художньої самодіяльності -10 носять високе звання„народний”,   3-„зразковий”.

Сьогодні в 15 творчих колективах ПК займаються більше 500 осіб, якіпродовжують кращі традиції попередників, гідно представляють комбінат і нашемісто.

В місті працюють дві школи естетичноговиховання, робота яких спрямована нарозвиток творчих здібностей дітей та молоді. Учні цих шкіл досягли певнихрезультаті

 Учнімузичної школи неодноразово посідали призові місця на обласному конкурсі “Юний   віртуоз Полтавщини”, були учасниками Міжнародних конкурсів у містах- Каневі, Чернівці, Львів.

Завжди відкриті двері нової реконструйованої виставкової зали придитячій міській бібліотеці, де жителі міста мають можливість відвідати  різнопланові виставки , ознайомитися зтворчістю майстрів Комсомольська та інших міст Полтавськоїобласті.

Традиційним в містіє проведення заходів, присвяченихДню Незалежності, Дню Конституції, Дню Перемоги, , Днювизволення Полтавщини від фашистських загарбників, професійному святу-Днюметалурга.

Доброю традицією стало проведення міськогофестивалю дитячого мистецтва “Дніпрова хвиля”, який об’єднав вже близько 700 учасників і завдяки якому коженрік відкриваються нові імена талановитої обдарованої молоді та нові творчіколективи .

З успіхом проходять у м. Комсомольську обласні фестивалі дитячого естрадногомистецтва “ Таланти твої, Полтавщино“,приурочені до святкування Дня міста. Їх учасниками стали колективи з Глобино , Гадяча, Лубен,Лохвиці, Карлівки, Решетилівки, Миргорода, Кременчука та творчіколективи нашого міста.

День міста-свято особливе, вонодороге кожному мешканцю Комсомольська. Але є категорія комсомольчан, для якихдень народження рідного міста - це своєрідний огляд зробленого за всі роки йогоіснування, звіряння своїх мрій із дійсністю. Першопрохідники...Саме вони в Деньміста є головними діючими особами. І це цілком справедливо. Адже завдяки їхзавзяттю і невтомній праці покладений початокКомсомольську-на-Дніпрі.

Постаріли першопрохідники, повиростали у них ужеонуки. Однак самому місту ще рости і рости.

Майстрам мистецтва нашого міста випала честь відкривати всеукраїнську культурно –мистецьку акцію Міністерства культури та мистецтв “Культура малих містУкраїни” в Українському Домі м. Києва.Понад 200 учасників взяли участь у творчому звіті нашого міста з поетичною назвою “Мистецькі хвиліДніпра”.

Колективам м. Комсомольська рукоплескали учасники 10 пленарної сесії Конгресу місцевихрегіональних влад Ради Європи у м.Страсбурзі під час проведення Днів України утравні 2003 р

Традиція проведення міжнародних фестивалів під девізом „Давайте построим мир внаших умах» була започаткована 34 роки тому у Франції Міжнародною Радоюорганізацій фестивалів фолькльорів і традиційних мистецтв.(C.I.O.F.F.)

 „Калинове літо на Дніпрі” стало п”ятим мфольклорнимфестивалем в Україні. До речі, за 5 років існування „Калинового літа на Дніпрі”Комсомольськ відвідали близько 1700 самодіяльних артистів у складі 59 художніхколективів.

Деякі держави представляли народне мистецтво вже кілька разів. Причому цебули завжди інші колективи. Зокрема, колективи з Польщі побували у нашому місті4 рази. З Росії та Білорусії-по 3 рази, США, Сербії, Індії і Туреччини-по 2рази.

Іце є свідченням того, що комсомольчани дійсно гостинні господарі до яких іззадоволенням їдуть гості з різних країн, з різним віросповіданням, з різнимменталітетом, із різними уподобаннями. Але усіх їх єднає любов до фольклору.Народних звичаїв і традицій, з якими вони із задоволенням знайомлятькомсомольчан.

Усвою чергу, розширення зв”язків дає можливість Комсомольську ще більшеутверджуватися на міжнародному рівні, підвищувати свій позитивнийімідж.

           

СПОРТ

       ВКомсомольську забезпечені всі умови дляфізичного загартування населення міста , а також виховання та підготовки спортсменів високоїкваліфікації.

      До послугжителів міста всіх вікових груп працюють два фізкультурно-оздоровчих комплекси,плавальний басейн , п’ятнадцять спортивних залів, тенісні корти, яхт-клуб,шаховий клуб, три спортивно-оздоровчих клуби , стрілецький тир, спортивнийкомплекс “Юність”, штучні футбольні майданчики.

 

Нашемісто по праву гордиться досягненнями спортсменів на змаганнях обласного, державного і міжнародногорівнів.

В першу чергу, цьому сприяє стабільна, плодотворна ірезультативна праця всіх трьох дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста, в якихкультивується одинадцять олімпійських видів спорту.

 Полтавськеобласне управління з питань фізичної культури та спорту щорічно проводитькомплексне підведення підсумків постановки фізкультурно-спортивної роботи, зарезультатами якої з 56 спортивних шкілобласті всі 3 спортшколи міста Комсомольська традиційно займають лідируючіпозиції. Першу позицію в цьому рейтингу займає ДЮСШ № 3 (директор ШафоростовА.К), на 3-ому місці-ДЮСШ № 2 (директор Глушаєв В.И).

         Прифутбольному клубі “Гірник – спорт” створено дитячо-юнацький футбольний клуб, вихованці якого приймаютьучасть в обласних і національних змаганнях.

           Містопишається своїми спортивними досягненнями на змаганнях різних рівнів. Вспортивних школах міста тренується 22 мастера сорту, 4 спортсмени мають звання„Майстер спорту міжнародного класу”.

Головні здобутки спортсменівміста:

-Ірина Амшеннікова – майстер спорту міжнародного класу(плавання), рекордсменка країни, срібний призер ЧемпіонатуЄвропи;

-Дмитро Саблін – заслужений майстер спорту (веслування набайдарках і каное), чемпіон Світу та Європи;

-Роман Луговий – майстер спорту міжнародного класу (велоспорт), бронзовий призер Чемпіонату Європи;

-Олексій Сахно – майстер спорту міжнародного класу (кульова стрільба), переможець і призер першості України та Європи;

-Світлана Бойкова – майстер спорту міжнародного класу (кульова стрільба), рекордсменка Світу, переможець Чемпіонатів Світу таЄвропи;

     До складунаціональних збірних команд України входить чотирнадцять вихованцівдитячо-юнацьких спортивних шкіл міста.

     На трьохпоспіль Олімпійських іграх захищали честь України вихованці спортуміста.

-1996 рік м.Атланта (США)- Олександр Літвіненко ( веслування на байдарках іканое);

-2000 рік м.Сідней (Австралія) – Дмитро Саблін (веслування на байдарках і каное);

-2004 рік м. Афіни (Греція) – Ірина Амшеннікова (плавання).

     В містізапочатковані і проводяться змагання національного рівня:

-Кубок України на призи В.С.Ковбановського з веслуванняна байдарках і каное;

-Національний турнір з дзюдо пам’яті почесного жителяміста Л.І.Бугаевської.

    В першостіУкраїни (П-га ліга) приймають участь футбольні команди міста: “Гірник-спорт” та“Дніпро” ( міні-футбол).

Заняття з дітьми проводять 30 тренерів-педагогів, 6 зкотрих мають вищу категорію. Серед них 4 тренери- Мацапура М.І., ХанчевськийЮ.М.,Безпалько Е.М, Стокоз О.В,-мають звання „Заслужений тренер України”

   Створенібазові заходи, за котрих у місті Комсомольську щорічно проводяться змаганняобласного рівня ( кульова стрільба, шахи, теніс, плавання, бадмінтон, велоспорт,бокс) та національного рівня ( триатлон, дзюдо, веслування на байдарках і каное,футбол) Кожен рік проводяться змагання з таких видів спорту, як пауєрліфтинг,бодібілдинг, пляжний волейбол і футбол, армреслінг, рукопашнийбій.

Рішенням міської ради нашим лідерам по спортупризначена міська стипендія.

 

До послуг жителів міста та їхдітей-благоустроений парк відпочинку з атракціонами і тенісним кортом. Радуютьоко відпочиваючих гарні газони, ухожені клумби. Звучить веселий сміх на дитячихмайданчиках, біля скульптур казкових героїв.

 

СОБОР

Храмом духовності і культури,справжнім витвором мистецтва є Свято-Миколаївський собор, збудований у 1994 роціна кошти і руками працівників гірничо-збагачувальногокомбінату.

Здавна наші предки вибиралидля будівництва храмів красиву мальовничу місцевість .І обов'язково на узвишші:дивіться всі, любуйтеся.

У 1998 році настоятелемСвято-Миколаївського Собору архімандритом Філіпом було створено Духовне училищеПолтавської єпархії Української Православної Церкви. Воно стало першим в областінавчальним закладом подібного роду.

У місті діє кількацеркові молитовних будинківвіруючих інших конфесій.

 

Не кожна людина може похвалитися, що вона живе втакому молодому місті. 45 років... З погляду вічності-невловима мить. Залюдськими ж критеріями- половина життя. Вважай на старістьповернуло.

Милуються приїжджі нашим містом. Як в рідну домівку повертаються до ньогокомсомольчани після тривалих відряджень. І не диво. Бо місто, справді, ісучасне, і гарне.

Паспорт Комсомольська

 • Дата заснування міста - 29 листопада 1960 року.
 • Перші діти, які народилися в новому місті (серпень 1961 року), - Світлана Тимошенко, Сергій Васильєв, Петро Калмиков, Сергій та Юрій Аракелян.
 • Перші багатоповерхівки (2 гуртожитка) заселені 17 жовтня 1961 року.
 • Перша продукція Полтавського ГЗК одержана 29 лютого 1970 року.
 • Статус міста районного підпорядкування одержано 24 квітня 1972 року (до цього наше місто називалося поселення міського типу Комсомольське).
 • Статус міста обласного підпорядкування одержано 6 квітня 1977 року.
 • Населення міста складало:
  - 1961 р. (серпень) - 658 чоловік;
  - 1970 р. - 14 500 чоловік;
  - 1980 р. - 44 300 чоловік;
  - 1990 р. - 53 000 чоловік;
  - 2000 р. - 54 500 чоловік.
 • Дата перших в історії міста громадських слухань - вересень 1997 року.
 • Дата офіційної реєстрації Міністерством юстиції "Статуту територіальної громади м. Комсомольська" - липень 1998 року.
Created by WEB-DSL Вся iнформацiя належить Комсомольському МiськВиконкому.   2004-2006